W dniu 18 stycznia 2018 r., o godzinie 16:30 zapraszamy na pokaz wyjątkowych zdjęć z kolekcji Jana Pudełka, który jako legionista Józefa Piłsudskiego wykorzystał swą pasję i uwiecznił na licznych fotografiach życie codzienne żołnierzy Legionów Polskich. Doskonałym uzupełnieniem bogatej kolekcji zdjęć są wspomnienia, które wydał w 1938 r.

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości to szczególna okazja do zaprezentowania pamiątek, znajdujących się w zbiorach Muzeum im. Przypkowskich, związanych z historią I wojny światowej.

Prezentacja będzie jednocześnie zamknięciem wystawy fotografii "W drużynie Komendanta - z archiwum legionisty Jana Pudełka".

Katarzyna Krzystanek, jeden z autorów wystawy opowie o wyjątkowych zdjęciach z tej kolekcji i o udokumentowanym na nich szlaku bojowym I Brygady Legionów. Będzie to okazja do zobaczenia zdjęć nie pokazanych na ekspozycji.

Wykład odbędzie się w sali kameralnej Muzeum. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Rysunek - plakat 01